Kněžmost
U Tvrze 359, Kněžmost
739 769 766
Mnichovo Hradiště
Poříčská 86, Mnichovo Hradiště
797 855 795

11. 09 2019
Podzimní období je typické pro vysoce infekční onemocnění nazývané psincový kašel. Jedná se o virózu kombinovanou s bakteriemi. Typickým projevem je dávivý kašel. Prevence je vakcinace!

Psincový kašel, infekční laryngotracheitida chcete-li, je vysoce kontagiózní onemocnění s typickým výskytem na podzim a na jaře. Je to kapénková nákaza, tudíž nemusí dojít k přímému kontaktu s nakaženým psem. Velice snadno se šíří na výstavách a jiných akcích s větším počtem zvířat. Onemocnění se projevuje apatií, někdy zvýšenou teplotou, nechutí k jídlu, produktivním kašlem a dávením, které může přejít až ve zvracení. 
Terapie se provádí podáváním preparátů usnadňujícím vykašlávání, antitusiky a antibiotiky.
Prevence je vakcinace nasální vakcinou Nobivac KC. Jedná se o bezbolestné podání malého množství vakcinační látky přímo na sliznici nosu, bez nutnosti píchání injekcí. 

Novinky

Co se děje?

Objednávací kalendář

Na návštěvu se prosím objednávejte zde na webu v kalendáři nebo emailem. Rezervaci Vám vždy zpětně potvrdíme. Telefonické rezervace pouze na operace a zákroky. Pro objednání krmiv a léčiv lze využít sms zprávy popř.email. Děkujeme, K-Vet.

Podzimní strašák

Podzimní období je typické pro vysoce infekční onemocnění nazývané psincový kašel. Jedná se o virózu kombinovanou s bakteriemi. Typickým projevem je dávivý kašel. Prevence je vakcinace!

Platba kartou

V ordinaci v Mnichově Hradišti je možné platit bezhotovostně platebními kartami Visa a Mastercard.