Kněžmost
U Tvrze 359, Kněžmost
739 769 766
Mnichovo Hradiště
Masarykovo nám. 243, Mnichovo Hradiště
797 855 795

Základním preventivním opatřením vedoucím ke zdravému zvířeti jsou pravidelná očkování a antiparazitární léčba, kvalitní strava a dostatek pohybu. Nedílnou součástí prevence je informování a vzdělávání klientů.

Co je to vlastně vakcinace? 
Vakcinace je aplikace malého množství oslabeného původce onemocnění do těla očkovaného. Imunitní systém reaguje na takto vpravenou látku do orgnasimu tvorbou protilátek na danou chorobu.

Kdy začít s očkováním u štěňat a koťat?
Ideální věk na očkování štěňat je kolem 8.-10. týdne. V případě špatné nákazové situace lze  začít již v 6.týdnu. Koťata je nejlepší začít vakcinovat po 9. týdnu věku. 

Co je to primovakcinace? 
Primovakcinací se rozumí očkování zvířete, které ještě nebylo nikdy vakcinováno. Je to několik po sobě jdoucích očkování v určitém intervalu. Ukončení primovakcinace doporučují imunologové po 16. týdnu věku. Na roce věku se doporučuje dát tzv. booster, tzn. posílení již navozené imunity.

Jak často se očkuje? 
Po správně provedené primovakcinaci, popř. boosteru, je rozhodující čas, který uvádí výrobce vakcíny. Záleží však také na tom, jaké choroby se očkují. Nejběžnější interval je rok od poslední vakcinace, tzn. boosteru. Některé vakcíny a některé choroby se dají očkovat až po 3 letech. 

Jaké nemoci a jaké intervaly očkování si mám zvolit? 
Navštivte nás a rádi s Vámi vše zkonzultujeme a vybereme vakcinační schéma přímo na míru.

A co odčervení?
Ano, mláďata by se měla pravidelně odčervovat.  A to od věku 2-3 týdnů každých 14dní až do věku 3 měsíců, pak do půl roku věku jednou měsíčně a v dospělosti 2-4x do roka. Doporučuje se vždy odčervovat všechny členy smečky najednou. 

 

Služby

Naše služby

Čipování

Od 1.1. 2020 je každý majitel psa povinen zajistit, aby byl pes označen mikročipem s unikátním kódem. Očkování proti vzteklině je platné, pouze pokud je pes takto nezaměnitelně označen.

více informací

GDPR

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ poskytované v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 (dále jen „Nařízení GDPR“)

více informací

Interní medicína

Diagnostika, léčba a prevence vnitřních onemocnění na základě provedení důkladného klinického vyšetření, doplněného laboratorním vyšetřením krve, popř. sonografickým vyšetřením.

více informací

Prevence

Základním preventivním opatřením vedoucím ke zdravému zvířeti jsou pravidelná očkování a  antiparazitární léčba, kvalitní strava a dostatek pohybu. Nedílnou součástí prevence je informování a vzdělávání klientů.

více informací

Vyšetření krve

Rozšíření služeb

více informací